Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855868 alkalommal)

Nem elérhető Błazej

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Kávézó
« Válasz #7830 Dátum: 2014. Február 25. - 14:18:25 »
Nekem, ha szereléshez kell valami, sima kést használok (nem kinyithatósat). A kocsiban van egy nem egykézzel, de a penge kialakítása miatt könnyen nyitható, ezt pl. temetőkben használom (virágok szárát levágni, stb). És van egy biztonsági zsebkésem, ami mindig nálam van, azzal eszek. Van még több is, de azok most nem lényegesek.
Ha neked nagy általánosságban kell a kés, és mindenképp egy kézzel szeretnéd kinyitni, akkor vegyél olyat, nem fogod megbánni. A dobozvágást arra írtam, hogy hosszútávon nem bírja (tapasztalat), egyszer-egyszer persze lehet vele bontani. Márkát szerintem fölösleges mondani, de 4-6 000 HUF-tól már vannak jó kések ilyen célra. Drágábbat (első körben) fölösleges, olcsóbbat nem érdemes venned.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kávézó
« Válasz #7831 Dátum: 2014. Február 25. - 14:32:25 »

Itt tényleg kínai az egész! :D

Itt amelyiken van nyitószemölcs és tetszik és az ára is megfelel, az jó lesz:
http://www.bladeshop.hu/www-bladeshop-hu/eshop/1-1-Kesek-bicskak-Knives
Sanrenmu GB-T11-esem van. Dobozokat bontani vettem. Arra kifogástalan. Könnyű élezni, masszív, nem kotyogós fajta. Enni sztem nem alkalmas, de kartongyilokra több, mint ideális.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Błazej

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Kávézó
« Válasz #7832 Dátum: 2014. Február 25. - 14:35:32 »
Opinelt használok étkezéshez, ha azt egy kézzel kinyitod, csókolomot köszönök neked!  :thumbup:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Kávézó
« Válasz #7833 Dátum: 2014. Február 25. - 14:39:54 »
Az Opinel nekem is nagyon tetszik.
:+1:
Kétkezes, de könnyen nyitható, és a gyűrűvel olyan stabilan rögzíthető, mintha nem is bicska lenne, hanem kés; az éle pedig...  :2thumbup:
Novaculum habeo.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kávézó
« Válasz #7834 Dátum: 2014. Február 25. - 14:42:58 »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #7835 Dátum: 2014. Február 25. - 14:46:08 »
Opinelt használok étkezéshez, ha azt egy kézzel kinyitod, csókolomot köszönök neked!  :thumbup:

Az rendben, hogy az Opi kétkezes, de az volt az igény, hogy egykezes vagy rövid körömmel nyithatós legyen, annak meg szerintem simán megfelel!
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Błazej

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Kávézó
« Válasz #7836 Dátum: 2014. Február 25. - 14:53:57 »
Egy kézzel könnyen nyitható volt az igény. A rövid körmöt a gépelés miatt írta (mármint, hogy azért rövid a körme). És én mondjuk csukott állapotban is ráfordítom a gyűrűt.
Tothzoltan, a kép friss? Mert akkor jó étvágyat! :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7837 Dátum: 2014. Február 25. - 15:43:48 »
Hogy mennyire ronda egy szó az hogy "nyitószemölcs"....Ez a hivatalos neve? Mér nem bütyök? Egy bütyök szebb mint egy szemölcs.... Fujj. :)

Nyitóbibircsók.

"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #7838 Dátum: 2014. Február 25. - 17:01:24 »
Rózsaszín G10 nyélpanellel: nyitóbimbó!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7839 Dátum: 2014. Február 25. - 17:32:51 »
 :fetreng:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #7840 Dátum: 2014. Február 25. - 18:02:36 »
Spyderco Native 1. Az én tippem, könnyű, egykezes, legális, jó acél, aránylag jó ár. Mi kell még? Eörömbodottá'::))

Mellé a Táskába meg egy F1:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #7841 Dátum: 2014. Február 25. - 18:35:10 »
Spyderco Native 1. Az én tippem, könnyű, egykezes, legális, jó acél, aránylag jó ár. Mi kell még? Eörömbodottá'::))

Mellé a Táskába meg egy F1:))

Hát a spyderco-kat azért nem javasoltam, mert nem igazán fér bele a 10e-s kategóriába (szerk legalábbis a native)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #7842 Dátum: 2014. Február 25. - 18:53:16 »
Benchmade Kulgera a kedvencem  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #7843 Dátum: 2014. Február 25. - 20:08:27 »
Spyderco Native 1. Az én tippem, könnyű, egykezes, legális, jó acél, aránylag jó ár. Mi kell még? Eörömbodottá'::))

Mellé a Táskába meg egy F1:))

Hát a spyderco-kat azért nem javasoltam, mert nem igazán fér bele a 10e-s kategóriába (szerk legalábbis a native)
Afölött elsiklottam, tényleg. Akkor egy Byrdie.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #7844 Dátum: 2014. Február 25. - 21:48:05 »
ebben az árfekvésben én is valami egyszerű Kershaw-t vagy Byrd-öt vagy Opinelt vagy ... vagy végülis valami megbízhatóbb fajta kínait is akár. Például:
Kershaw Oso Sweet
Byrd-öt hirtelenjében nem is tudom hol érdemes itthon venni.
Esetleg egykezes svájcibicska is szóba jöhet: http://www.mall.hu/kemping-kesek/victorinox-military
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici